ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Β'
Τηλέφωνο: 25694420
Τηλεομοιότυπο: 25694425
Μενού

Οι μεγάλοι θυμούνται τα δικά τους σχολικά χρόνια!

Την Παρασκευή 11 Οκτωβρίου είχαμε τη μεγάλη χαρά να φιλοξενήσουμε στο σχολείο μας δυο υπέροχες γιαγιάδες μαθητών της Γ' τάξης, καθώς επίσης και τον διευθυντή που είχε το σχολείο μας κατά τα πρώτα χρόνια λειτουργίας του. Η κυρία Μαργαρίτα Ιωάννου και η κυρία Ήβη Πελακανή με πολλή αγάπη εξήγησαν στα παιδιά για το πόσο διαφορετική ήταν η ζωή τους στο σχολείο σε σύγκριση με αυτή των σημερινών μαθητών. Μίλησαν για τον τρόπο που έκαναν μάθημα, τις ώρες που πήγαιναν σχολείο, τα μαθήματα που διδάσκονταν, τη στολή που φορούσαν, το σχολικό κτίριο, ακόμη και για τις τιμωρίες που είχαν!  Ο πρώτος διευθυντής που είχε το σχολείο μας, κύριος Λεόντιος Ιωάννου, μίλησε στα παιδιά για τις δυσκολίες που υπήρχαν κατά τον πρώτο χρόνο λειτουργίας του σχολείου. Μας άρεσε πάρα πολύ που τους είχαμε μαζί μας και μάθαμε πάρα πολλά πράγματα. Τους ευχαριστούμε πολύ!